Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Zástupca veliteľky práporu podpory velenia PS


mjr. Ing. Michal MIKITA

Zástupca veliteľky práporu podpory velenia PS mjr. Ing. Michal MIKITA
Narodil sa 5. júla 1971 v Topoľčanoch.

Vzdelanie:  
  • 1985 - 1989 Stredné odborné učilište elektrotechnické Prešov
  • 01.09.1989 - 11.04.1990 poslucháč študijného odboru vojenskoinžinierskeho, rádiolokátora, rádiolokačná výzbroj RTV PVOŠ fakulty rádiolokácie a automatizovaných systémov velenia VVTŠ Lipt. Mikuláš
  • 01.09.1996 - 01.10.2001 - štúdium na Vojenskej akadémii Liptovský Mikuláš - odbor ekonomika armády, vševojskové tylo 
Vykonávané funkcie:
  • 01.02.1990 - 12.04.1990 prijatý do ďalšej služby a zároveň menovaný do hodnosti rotmajster v priebehu štúdia na Vysokej škole
  • 12.04.1990 - 10.05.1990 - vzatý do kádrovej dispozície náčelníka Vysokej vojenskej technickej školy
  • 10.05.1990 - 15.06.1990 - premiestnený k veliteľstvu letectva a PVOŠ s určením pre funkciu plánovanú pre práporčíka v 2.divízii PVOŠ
  • 15.06.1990-31.08.1990 - technik objektu VOZDUCH 62. rádiotechnického práporu 2. rádiotechnickej brigády 2. divízie PVOŠ veliteľstva letectva a PVOŠ
  • 01.07.1993 - 01.01.1996 - výkonný práporčík 14. spojovacieho práporu 14. mechanizovanej divízie Armády SR
  • 01.01.1996 - 26.02.1996-premiestnený ku Generálnemu štábu Armády SR ako veliteľ stanice 2. spokojovacieho práporu 2.armádneho zboru
  • 26.02.1996 - 01.10.2000 - inštruktor RCHBO 2. spojovacieho práporu 2. armádneho zboru Generálneho štábu Armády SR
  • 01.10.2000-31.03.2003 - zástupca veliteľa roty materiálového a technického zabezpečenia práporu zabezpečenia velenia 1. mechanizovanej brigády Veliteľstva pozemných síl Armády SR
  • 01.04.2003 - 01.07.2005 - veliteľ roty podpory velenia a logistiky Strediska elektronického prieskumu Centra riadenia operácií Generálneho štábu ozbrojených síl SR
  • 01.07.2005 - 01.10.2010 - zástupca veliteľa roty podpory velenia mechanizovanej brigády jednotiek bojového zabezpečenia Veliteľstva mechanizovanej brigády Pozemných síl ozbrojených síl SR
  • 01.10.2010 - 15.06.2011 - zástupca veliteľa roty práporu logistickej podpory 2.mb Pozemných síl ozbrojených síl SR
  • 15.06.2011 - 01.09.2016 - veliteľ Roty podpory velenia Veliteľstva 2.mb Pozemných síl Ozbrojených síl SR
  • 01.09.2016 - zástupca veliteľa Práporu podpory velenia PS Trenčín
Jazyková pripravenosť:
  • anglický jazyk
  • ruský jazyk
Major Ing. Michal MIKITA je ženatý, otec dvoch detí.

Skočiť na menu




Share