Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Metodická príprava veliteľov


Metodická príprava veliteľov

Dňa 21. júla 2011 bola v  súlade s plánom prípravy práporu podpory velenia PS OS SR na  mesiac JÚL 2011 vykonaná metodická príprava veliteľov čiat, veliacich poddôstojníkov a veliteľov družstiev jednotiek práporu. Zamestnanie riadil veliteľ roty podpory velenia kapitán Jaroslav LACKO spoločne pre obe jednotky z dôvodu,  že veliteľ prepravnej roty plní už takmer rok úlohy mimo územia Slovenskej republiky.

Cieľom zamestnania bolo naučiť veliteľov a výkonných poddôstojníkov metodicky správne vykonávať výcvik na aktuálne témy, ktorým by mali pri práci so svojimi podriadenými venovať viac pozornosti. Hlavnou témou metodickej prípravy bola príprava na jednotlivé zamestnania a voľba vhodných výcvikových metód, v rámci technickej prípravy  aplikácia poznatkov z platných predpisov a praxe  týkajúce sa starostlivosti o techniku a materiál. Súčasťou technickej prípravy bola vykonaná praktická ukážka vykonávania ošetrenia po jazde a základného ošetrenia na technike UAZ-469 a PV3S tak, aby práve najnižší velitelia mohli  odborne kontrolovať činnosť vodičov po jazde a počas parkových dní.

V závere bolo vykonané zamestnanie z poradovej prípravy, kde bol dôraz kladený na presnú povelovú techniku a čo najefektívnejšie vykonávanie výcviku v poradovej príprave do stupňa čata.

Aj napriek faktu,  že technika, na ktorej boli vykonané ukážky je síce zastaralá,  forma metodickej prípravy VČ, VDr a VPod je dôležitým nástrojom v príprave riadiacich profesionálov k upevneniu a zdokonaleniu návykov a zručností, ktoré sú nevyhnutné k zvládnutiu každodenných činností od najnižších stupňov velenia.

Kontrolu priebehu zamestnania osobne vykonal zastupujúci veliteľ práporu major Miroslav BELANSKÝ, ktorý vyjadril spokojnosť s jeho priebehom.


Metodická príprava veliteľovMetodická príprava veliteľovMetodická príprava veliteľovMetodická príprava veliteľov

Autor: kpt. Mgr. Jaroslav LACKO - Dátum: 25.07.2011
Čítanosť: 11803
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share